ME 25 2015 malyJan Micka zazářil na Mistrovství Evropy v krátkém bazénu v Netanji v závodě na 1500 m volný způsob a vybojoval v českém rekordu 14:35.11 skvělé čtvrté místo. V jeho závodě navíc Ital Gregorio Paltrinieri překonal světový rekord. Simona Baumrtová podnikla v pátek večer druhý pokus poprat se na o medaili. Po čtvrtečním pátém místě na znakařské stovce zopakovala stejné umístění i na dvojnásobné trati.
Parádně se v Netanji prezentoval Jan Micka, když k pátému místu na čtyřstovce přidal čtvrtou příčku na 1 500 metrů volný způsob. Byl současně účasten světového rekordu Itala Paltrinieriho 14:08.06. “Snažil jsem se jet stejně uvolněně jako včera. Ze začátku jsem to trochu přepálil a kolem poloviny trati jsem vůbec neměl síly. Ale pak jsem začal podvědomě zrychlovat a snažil se dostat toho kluka z Polska, co plaval vedle mě. To se mi naštěstí povedlo. Skončil jsem čtvrtý v osobáku a jsem rád, že se mi podařilo posunout tu včerejší rekordní hranici, takže jsem spokojený,“ usmíval se po závodě Jan Micka.
Sama sebe považuje Simona Baumrtová za sprinterku, ale i tak na nejdelší znakařské trati ze všech sil bojovala o pódiové umístění. Předvedla velmi kvalitní výkon a pohybovala se i na druhé pozici, aby ve vyrovnaném závodě dohmátla na páté pozici ve výborném čase 2:04.09, což je pouhých 56 setin za bronzem. Já jsem spokojená, protože ta dvoustovka byla hodně nabitá. Vytuhla jsem na poslední padesátku, ale já jsem spokojená. Ta stovka něco zanechá, myšlenky, proč to nevyšlo. Já jsem spokojená s dvoustovkou, je to sice vteřinu za osobákem, ale letošní nejlepší. Já jsem sprinterka, mám super vlnění, takže to je na padesátce, stovce znát. Na závěr mi došly síly, ale je to dvoustovka. Bojovala jsem,“ rozpovídala se po finále Simona Baumrtová.
Petra Chocová usilovala v semifinále na 100 metrů prsa o co nejlepší čas a umístění. Česká plavkyně obsadila časem 1:06.69 čtrnácté místo.