Prvním dnem začalo v Singapuru juniorské mistrovství světa v plavání. Do bojů zasáhla z české výpravy na stometrové trati trojice znakařů Tereza Grusová, Tomáš Franta a Tomáš Ludvík. Grusová s Frantou prošli do semifinále, v nichž obsadili celkově 10. a 14. místo. Ludvík skončil na 32. místě.
Tereza Grusová měla zkušenosti už z minulého šampionátu v roce 2013 v Dubaji a opět potvrdila, že patří k velkým talentům. V rozplavbách zaplavala devátý čas a bez potíží se v novém dorosteneckém rekordu 1:01.87 kvalifikovala do semifinále. V něm pak svůj český dorostenecký rekord ještě vylepšila na 1:01.60, ale i tak to na postup do finále těsně nestačilo. K proniknutí mezi osmičku nejlepších chybělo Grusové na 10. pozici jen 18 setin sekundy.
V červnu při Evropských hrách v Baku, které byly zároveň juniorským mistrovstvím Evropy, Tomáš Franta vytvořil výkonem 55.70 český seniorský rekord na 100 m znak. V Singapuru na této trati dosáhl na semifinále. Nejprve v rozplavbě dohmátl v čase 56.13 a jako poslední proklouzl mezi šestnáct semifinalistů. Ve snaze dostat se do finále ubral ze svého ranního času 15 setin sekundy a posunul se na 55.98 a konečné 14. místo. Druhý český znakař Tomáš Ludvík výkonem 57.99 na nejlepší nestačil a obsadil 32. příčku.