ME24 Kratochvil 100MČeští para plavci dnes na mistrovství Evropy ve Funchalu navázali na včerejší dvě medaile dalším stříbrem. Zasloužil se o něj opět David Kratochvíl, který doplaval na 2. místě ve finále na 100 metrů motýlek. Mezi elitou se dařilo na znakové stovce i Alex Borské a Vendule Duškové, které obsadily 4. a 6. příčku. Jonáš Kešnar skončil ve finále polohovky na 200 metrů šestý.

David Kratochvíl je v pouhých šestnácti letech od úvodního dne šampionátu na Madeiře výraznou oporou českého týmu a za první dva dny už má ve své sbírce dvě stříbrné medaile. Po včerejším druhém místě na kraulové padesátce vybojoval ve třídě S11 další stříbro na trati 100 metrů motýlek výkonem 1:04.33. A daleko neměl ani ke zlaté medaili, když na vítězného Nizozemce Rogiera Dorsmana ztratil v cíli 1.33 sekundy.

„Je to nádherný pocit, protože jsme se prali o druhé, třetí a čtvrté místo a vůbec jsem nečekal, že budu druhý. Je to pro mě na 100 motýl fakt velký úspěch. První padesátka byla super rozjetá a obrátku jsem trochu vyvlnil. Ke konci to samozřejmě bolelo, ale nějak se to urvalo a je z toho stříbro,“ zářil radostí dvojnásobný medailista David Kratochvíl.

V pondělí plavaly Vendula Dušková s Alex Borskou rovnou finále kraulové čtyřstovky, dnes se musely do finálového závodu na 100 metrů znak kvalifikovat z rozplavby a obě uspěly. Ve finále třídy S8 se více dařilo Alex Borské, která atakovala svůj osobní rekord, a časem 1:23.33 obsadila 4. místo, což je pro teprve patnáctiletou všestrannou sportovkyni skvělý výsledek. Vendula Dušková se oproti rozplavbě zlepšila na 1:30.02 a se svým výkonem i umístěním na 6. pozici může být určitě spokojená.

První vystoupení na šampionátu si dnes ve Funchalu odbyl Jonáš Kešnar ve své hlavní disciplíně 200 metrů polohový závod. V třídě SM9 zamířil z rozplaveb do finále třetím nejlepším výkonem 2:22.17. Ve finále pak Kešnar dohmátl v čase 2:22.30 a obsadil 6.místo.