Knedla MS2024 SF 50ZMiroslav Knedla byl posledním českým plavcem, který se představil na mistrovství světa v Dohá. Účast českého týmu v Kataru uzavřel osmnáctiletý Knedla v semifinále znakové padesátky 12. místem a časem 25.06. K druhému postupu do finále chybělo mladému plavci ze Zlína 32 setin sekundy.

Miroslav Knedla může opustit Dohá spokojený, když na svém premiérovém světovém šampionátu dosáhl na třech tratích na finále znakové stovky a v něm na 7. místo a dnes na semifinále na poloviční trati. 50 metrů znak zvládl v ranní rozplavbě za 25.14, aby v podvečerním semifinále dohmátl v cíli o 8 setin rychleji v čase 25.06. Knedlův semifinálový výkon znamenal konečné 12. místo, když poslední postupující do finále zaplaval na osmé příčce čas 24.74.

„Ze začátku to bylo celé špatné. Já jsem skočil do vody, nedokázal jsem spojit ruce, tak proto jsem vklouzl do vody s těma nespokojenýma rukama. To mě asi hodně zpomalilo a rozhodilo celý závod. Jinak si myslím, že kromě začátku těch 15 metrů to byl podle mě v pohodě závod.

Ty padesátky, sprinty, jsou obecně strašně o přesnosti a každá malá chyba může úplně zkazit celý závod. A to se mi bohužel teď podařilo. Škoda, nedá se nic dělat. Ale myslím si, že to, co jsem tady dokázal, je pro mě prostě obrovský úspěch,“ ohlédl se za semifinále a stručně i za celým šampionátem pro Radiožurnál Sport Miroslav Knedla.

Bazénoví plavci dosáhli na mistrovství světa v Dohá celkem na čtyři finálové starty. Barbora Seemanová veze domů 4. místo z kraulové dvoustovky a osmé z poloviční trati. Kristýna Horská byla šestá na 200 metrů prsa a Miroslav Knedla skončil na znakové stovce sedmý.